İşyerinde Wellbeing

Modern dünyada birçoğumuzun en çok vakit geçirdiği mekan işyerleri. Peki vaktimizin çoğunu geçirdiğimiz iş yerlerinde nasıl hissediyoruz? Çalışanlardan sıklıkla “İş yerimde hiç mutlu, huzurlu değilim, kendimi ait hissedemiyorum, motivasyonum yok, insanlarla anlaşamıyorum” gibi söylemler duyarız. Bu durum ise bir yardım çağrısını işaret etmektedir.

İş yerlerinde mutlu ve huzurlu hissetmeyen birçok insan vardır. Bu insanlarda motivasyon, bağlılık, verimlilik ve performans gibi birçok sorun görülüyor. Bu da sağlıklı şirket yapısını sekteye uğratıyor. Bu sorunla baş etmek adına kurumsal wellbeing uygulamaları son dönemle hızla önem kazanmakta. İşyerinde wellbeing, çalışanların işyerinde mutlu ve huzurlu hissetmeleri için uygulanan bir destek programıdır. Bu program ile çalışanlar stres yönetimi, motivasyon, bireysel sorunlar, adaptasyon, işe bağlılık gibi konularda desteklenir.

Mercer Marsh Benefits (MMB) Türkiye ve Wellbeing Araştırma Raporu sonuçlarına göre şirketler pandeminin de etkisiyle iş-yaşam dengesi, fiziksel ve ruhsal sağlık alanlarına daha fazla yatırım yapıyor. Raporda şirketlerin %61lik kısmı çalışanların sosyal ve duygusal bağlantılarını güçlendirmek adına ‘psikolojik destek’ programlarına başvuruyor.

İşyerinde Wellbeing Bize Ne Fayda Sağlar?

İşyerlerinde wellbeing uygulamaları çalışanların ruhsal sağlamlıklarını, motivasyonlarını, sorunlarla başa çıkma yeterliliklerini, mutlu ve huzurlu hissetmeleri adına uygulanır. Bu da şirketlerin parçadan bütüne sağlıklı iş yapılanmalarını korumalarına yardımcı olur. Şirketlerin istenilen performans düzeyine erişebilmesi yalnızca sağlıklı bir çalışan profili tarafından sağlanır

Well’n Work olarak kurumsal wellbeing uygulamalarıyla kurum ve kuruluşları sağlıklı ve mutlu bir çalışan iklimi oluşturmak adına destekliyoruz. 2014’ten bu yana birçok şirket ile 15binden fazla çalışana ulaştık. Yürüttüğümüz wellbeing uygulamalarıyla kurumları oluşturan temel yapı taşlarından olan her bir çalışanın ihtiyaçlarını belirliyoruz. İhtiyaçlara yönelik uzman ekibimizle yürüttüğümüz destek programlarıyla çalışanların bireysel sorunlarına bilimsel temelli yaklaşımlarımızla eğiliyoruz.

Ekibinizi Güçlendirin Kendinizi Güçlendirin

Well’n Work ailesi olarak yanınızdayız